Yurtta Kalanlar Toplanın! Horlayanları Çaktırmadan Uyandırmanın 5 Pratik Yolu

Yurtta ya da çoklu alanlarda uyumak zorunda olanların çok iyi bildiği horlama sorunsalı bazı geceler sessiz sinir krizleri geçirilmesine neden olabiliyor. Herkes horul horul uyurken sizin uykunuz kalmanız hiç de adil değil. Bu düzeni değiştirmenin zamanı geldi. İşte uykusuz gecelerinizi sonlandıracak 7 pratik yöntem.

sleeping-noise

1- Bu alkış horlayanlar için geliyor.

tumblr_mo0zsrw8lp1rjc48to1_400

Elinizle anlık çıkaracağınız alkış sesi horlayan kişiyi istemdışı olarak rahatsız edecek ve yan dönmesini sağlayacaktır. Tek bir sesle bunu sağlayamıyorsanız daha hızlı şekilde iki ya da üç kez ellerinizi duyulacak şekilde çırpın.

 

2- #31#

phonedetox_1

Gecelerinizin katili o kişiyle aranızı iyi tutun. Tutun ki telefonunuza numarasını kaydedebilin ve horlama anında arayarak sapığı olun. Çaldırıp, kapatın. Uyanmazsa bir kez daha.

 

3- Deprem etkisi yaratın.

uykusuzluk-1

Yataklarınız eğer yan yanaysa ayağınızla yatağını sallayın. Ani bir irkilme yaşayacaktır. Ayağınızı hemen çekmeye dikkat edin. Zaten uyku sersemi olacağı için ne yaptığınızı fark etmeyecektir zaten. Sonuç olarak yeniden uykuya dalmak için sağa ya da sola dönecek ve sizin için dünya daha güzel bir hale gelecek.

 

4- Gıcık tuttu.

oksuruk-7

Boğazınıza bir şey takılmış gibi sesli bir şekilde öksürün. Bu durum onun uykusunu bölmeye yetecektir.

 

5- Baş ucunuza küçük kağıt parçaları hazırlayın.

horlayana-taarruz

Hazırlanın. Taarruza geçiyoruz. Küçük kağıtları horlayan kişinin yüzüne, özellikle burnuna, gelecek şekilde fırlatın. Kağıtlar çok küçük olacağı için bir huylanma yaratacak.

 

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.