Yatılı Misafir Olanların Çok İyi Bildiği 8 Durum

Yatılı misafirliklerde aklınızdan neler geçiyor çok iyi biliyoruz. Siz de şunu bilin. Yalnız değilsiniz.

1- Birden fazla kişiyseniz ve oturma odasında yatak için ekstra bir yer yoksa 2 kişilik koltuk sizin yatağınızdır. Bacağınızı nereye koyacağınıza karar vermek için koskoca bir gece var önünüzde.

koltukta-uyku

2- Evinizde hiç yapmasanız da yatılı kaldığınız odanın kapısını kapatarak uyumak zorunda kalırsınız. Ayıp olmasın diye kilitleyemezsiniz de. Bir anda açılırsa korkusu sık sık uyanmanıza neden olur.

kapi-acildi

3- Sabah erken kalktıysanız eğer odadan çıkmak için dışarıdan gelen bir ses beklersiniz. O ana kadar bir göz odada zaman geçirmek zorundasınızdır.

yatakta-bekleme4- Sabah tuvalete girmek büyük bir olay. Biyolojik saatiniz misafirlik dinlemez. Eve kadar beklesem mi yoksa hızlıca halletsem mi diye düşünmeye başlarsınız.

tuvaleti-gelmek

5- Yine tuvalette işiniz bittiğinde tuvalet kağıdının olmadığını görürseniz ev sahibi ile ne kadar samimi olursanız olun kara kara düşünmeye başlarsınız. Şanslıysanız dolapların birinde aradığınızı bulursunuz.

tuvalet-kagidi

6- “İstersen duşa gir” gibi söylemlerle karşılaşırsınız. Ama genelde bu isteği reddedersiniz. “Evde alırım ya”

dus-almak

7- Evinizde kalkar kalmaz yatağınızı topladığınız henüz görülmese de misafirlikte o yatak kalkar kalkmaz toplanacak. Toplanmalı.

yatak-yapmak8- Tüm bu sorunları yaşarken aklınızda da tek bir düşünce. İnsanın evi gibi yok ya. Bir daha gece kaç olursa olsun evime gideceğim.

ev-gibisi-yok

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.