Yatak Odası Tasarımı ve Dekorasyonunda Minimal Esintiler

Yatak odası, günün yorgunluğunu rahatça atıp, keyifli vakit geçirebileceğim ve bir sonra ki sabah uyandığımızda güne daha pozitif başlayabilmemizi sağlamalı. Yatak odamıza ise bu atmosferi katabilmek için çeşitli dokunuşlar yapıp onu mutluluğun, konforun ve huzurun adresi haline getirebiliriz.

Yatak odası tasarımı konusunda mutlaka tercih etmemiz gereken bazı unsurlar söz konusu. Elbette ki ilk olarak rahat bir yatak seçmemiz gerekiyor olsa da o yatağın etrafını nasıl dizayn edeceğimizi bilmek çok önemli. Çünkü dekorasyonunu kattığı büyülü atmosfer sayesinde bir melek gibi uyuyabilir ya da Yunan Mitolojisindeki eğlencenin tanrısı olan Dionisus gibi keyif dolu olabilirsiniz.Yatak odası tasarımı için kullanacağız eşyaların ise illa çok gösterişli ve pahalı olmasına gerek yok. Maddi mutluluğunda anahtarı olan minimal eşyaları kullanarak yatak odanızı çok daha sempatik ve tatlı bir hale getirebilirsiniz. Ancak minimal eşyaların yatak odası tasarımında nasıl kullanılacağını konusunda kafanız karışık olabilir.

İşte minimal eşyaları yatak odası tasarımında en etkili şekilde kullanmanın yolları;

İlk olarak yatak odası tasarımı için yer yatağı seçebilirsiniz. Yer yatakları daha az yer kaplayacağı gibi şık duruşları ile de odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Yatak odası tasarımı - 1

Bir diğer önemli unsur ise odanızda renk cümbüşü yaratmamanız. Birbirinden farklı pastel renkleri kullanarak gözlerinizi yormak yerine tercih edeceğiniz nötr renkler, hem odanızı daha huzurlu kılacak hem de sadeliğin keyfini çıkarmanız için en güzel aracı olabilir.

Yatak odası tasarımı - 2

Fazla eşyalardan kurtulup minimal eşyalar tercih ederek, gereksiz kalabalıktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca minimal eşyalar sayesinde oda içerisinde daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

Yatak odası tasarımı - 3

Bir diğer sorun ise yatak odasındaki duvarları süsleyecek olan tablo, poster ya da sticker gibi araçların nasıl tercih edileceği olarak karşımıza çıkıyor. Abartıları renklere kaçmadan duvar rengi ile uyumlu bir sticker ya da poster seçimi hoş duracağı gibi tarzını da yansıtmanız en güzel yolu olacak. Tablo tercihinde ise aşırıya kaçmamak önemli, farklı renklerle dolu bir çok tablo yerine sade ve şık bir tablo seçimi yapabilirsiniz.

Yatak odası tasarımı - 4

Minimalist tarzda tasarlanmış bir yatak odası için aydınlatma en önemli unsurlardan birisi olarak kabul edilir. Duvar apliklier, spotlar veya lambaderler en iyi yatak odası aydınlatmaları arasında. Doğru bir aydınlatma tercihi ile odanızı da olduğunudan daha büyük gösterebilirsiniz.
Yatak odası tasarımı - 5

Son bir not olarak ise Japonları örnek alabilirsiniz. Yer yataklarının ve kullanılabilecek en az eşya ile harikalar yaratıyorlar. Yatak odası tasarımında minimal eşya kullanmak isteyenlerin ilham kaynağı olabilir. İşte size fikir verebilecek Japon yatak odası tasarımları; 

 

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.