Uyurken Terleyenlerin Çok İyi Bildiği 7 Durum

Yaz aylarında ‘esmiyor’ lafı sıcaklarla birlikte anılır düzeyde. Gerek nemin fazla olması, gerekse de doğal yeşilliklerin azlığı rüzgar hareketlerini de olumsuz etkiliyor. Bunun sonucunda her gece terleyerek uyuyan ve uyananlar için ise geceler geçmek bilmez. İşte uyurken terleyenlerin çok iyi bildiği 7 durum!

1- Geceleri saat kaç olursa olsun duşa girerler.

dus-almak

Yatmadan önce duşa girseler de terden rahatsız oldukları anda saat kaç olursa olsun duşa girerler. Bu durum sabah kalktıklarında da tekrarlanır.

2- Klimayı açıp, kapatmak için uykusuz kalırlar.

ac-kapat

Klimayla uyumak sabahında boyun tutulması ya da burun tıkanıklığı gibi sonuçlar doğurabildiği için açıp kapatmak onların olağan aktivitelerindendir. Bu durum için de ayrıca uykusuz kalmaları ise kısmen serin uyusalar da diğer gün uykusuzluk olarak kendisini gösterir.

3- Bir başkasıyla birlikte yatmaktan kaçınırlar.

yaz-uykusu

Yaz aşkları ünlü olsa da bu aşka sıcak geceler dahil değil. Uyurken terleyenler çok iyi bilir ki, bu gecelerde yanında birisinin olması en son isteyecekleri şeydir.

4- Sık sık balkonda uyumanın nasıl olacağını düşünürler.

pikacu-uyku

Bu düşünce her gece hayallerini süslese de hiçbir zaman buna cesaret edemezler. Sivrisinek, ses gibi diğer etkenler bu düşünceden onları vazgeçirse de terledikleri ilk gecede yine bu düşünceye sarılırlar.

5- Onlar için bahar ayları ideal aylardır.

bahar-ayi

Yazı ilk zamanlar onlar da destekledi ama artık herkes evine dönmeli. Onlar için yaşanabilir en ideal aylar sonbahar ve ilkbahar ayları.

6- Üşüyerek uyumayı severler.

uyurken-usumek

Onlara göre hava ne kadar soğuk olursa olsun üzerlerine bir şey örttükleri zaman onlardan mutlusu yoktur. Sıcak yaz gecelerinde ise sıcaktan kurtulmak için yapacakları hiçbir şey yok.

7- Terletmeyen bir yatak almanın zamanı geldiğini düşünürler. Yatak seçiminin gece yatarken oldukça önemli olduğunu bilirler.

Geceleri terletmeden uyumayı sağlayan Luna yatakları tam da onlara göre! Luna, viskonun rahatlığını klasik yaylı yatakların terletmeyen yapısıyla birleştiriyor. İçeriğindeki elyaf katmanı ve air space özelliği sayesinde terlemeyi minimuma indirirken, ürün içerisinde hava sirkülasyonu da sağlayarak yaz – kış terlemeden uyuma ayrıcalığı sunuyor.

terletmeyen-yatak

 

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.