Uykusunu Alamayan İnsan Beyninde Sahte Anılar Üretiyor

Bilim adamları yaptıkları araştırmalarla göre günde 5 saatten daha az uyuyan ya da hiç uyumayan kişilerin hafızlarında boşluklar olduğunu ve yakın tarihteki olayları daha az anımsadıklarını ortaya çıkardı.

24 kişilik bir grupla bu araştırmayı yapan bilim adamları, deneyde yer alan kişilerin tamamında bu sonuçları gözlemledi. Uykusuzluk çeken kişilerin hafıza kaybı ile birlikte sahte anılar da ürettiğini belirten Dr. Kimberly Fenn, uykusuzluğun insan hayatına doğrudan etki yapabileceğini şiddetle belirtiyor.

Uzmanlar tarafından sağlıklı bir uyku düzeninin günde 7-8 saat uykudan geçtiği belirtilmekte. 7-8 saatten daha az uyulan günler ayrıca trafik ve iş kazaları gibi olumsuz durumlara da davetiye çıkarabilir.

Rahat ve kaliteli bir uyku için tasarlanan Luna yatakları, günlük uyku düzeniniz içerisinde maksimum fayda sağlamanıza yardım ediyor. Rahatlık ve ergonomi açısından kalitesiyle fark yaratan Luna yatakları ayrıca 101 günlük ücretsiz deneme süresi de sunuyor.

Ne dersiniz? Denemeye değmez mi?

luna-101-gun

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.