Uykunuz Olmadığı Anlarda Uyumanıza Yardımcı Olacak 7 Yöntem

1- Ayran için.

sakin-ol-ayran-ic

Milli içeceğimizin rahatlama özelliğinin yanında bir de uyku getirme özelliği de bulunuyor. Uyuma saatinizden birkaç saat önce bol köpüklü bir ayran içerseniz daha rahat ve hızlı bir şekilde uykuya geçebilirsiniz.

2- Kitap okuyun.

kitap-okumak

Akşam saatlerinde kitap okumak gün içerisinde zaten yorulmuş olan gözlerinizi daha da yoracak ve onları kapanma hareketine yönlendirecek. Ayrıca biraz da kültürlenmenin kimseye zararı olmaz. Kitap okuyun biraz.

3- Sanat filmi izleyin.

sanat-filmi

Büyük bir olasılıkla filmin sonunu getiremeyeceksiniz. Daha sonra filmin muhabbeti açılırsa ‘izledim abi ya inanılmazdı’ diye böbürlenebilirsiniz.4- Sıcak bir banyo yapın.

banyo

Sıcak bir banyo yapmak vücut ısınızı dengeleyeceği gibi bu denge de fiziksel olarak rahatlamanızı sağlayacak. Rahat bir uyku için şimdi her şey hazır.

5- Çarşafları değiştirin.

carsaf-degistir

Temiz bir çarşafa yatmak psikolojik olarak sizi uykuya hazırlayan etkenlerden sayılıyor. Zaten kim bilir en son ne zaman değiştirdiniz. Temizlenmiş olursunuz.

6- Şefkat göstertin.

uyurken-sefkat

Saçlarınızın birisi tarafından okşanması gözlerinizi kapattığınızda size tarifsiz bir rahatlama getirecektir. Eğer kim olabilir bu diye dakikalardır düşünüyorsanız başka bir probleminiz daha var demek.7- Ödemelerinizi hesaplamaktan vazgeçin.

kardashian-fatura

Biriken borçları, bitmeyen işleri düşünmekten vazgeçin. Tüm bu sorular için sabah bir karar alabilirsiniz. Zaten gece verilen kararların büyük bir bölümü olumsuz sonuçlar doğurur. Sonradan pişman olmayın.

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.