Uykularınızı Kaçıracak 10 Dizi Önerisi

Netflix hayatımıza girdiğinden beri dizi izlemek çok daha kolay ve keyifli hale geldi. Eşe dosta dizi önerisi sormaya son veren ve görüntü kalitesi, farklı dil seçenekleri gibi özelliklerle herkese hitap eden Netflix ailesi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Biz de sizler için uykularınızı kaçıracak kadar sağlam bir dizi listesi hazırladık. Siz de izlediği dizilerde hikaye kadar görüntü kalitesi ve dekor gibi detaylara önem verenlerdenseniz, önerdiğimiz dizilerde sizi çekecek bir çok detayla karşılaşabilirsiniz.

1- Ozark

Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından yaratılmış olan Ozark’ta finans danışmanı olan baş karakterimizin para aklama işi yüzünden ailesini Ozark’a sürüklemesi anlatılıyor. Her bölümde sizi gerebilecek ve uykularınızı kaçıracak bu diziyi kesinlikle kaçırmayın.

2- Outlander

Amerikalı yazar Diana Gabaldon’ın aynı adlı romanından uyarlanan Outlander, sizi hep merak ettiğimiz o büyüleyici geçmişe geri götürecek. Her bölümünü soluksuz izleyeceğiniz Outlander, günümüzden geçmişe, uzun bir yolcuğa çıkan Claire’in maceralarını konu alıyor.

3- The Sinner

Ünlü oyuncu Jessica Biel’in başrolünde yer aldığı The Sinner, gerilim dolu bir hikayeyi konu alıyor. Hayatın aslında göründüğü gibi olmayan hikayeler ve olaylar zinciri ile dolu olduğunu bir kez daha sizi soluksuz bırakarak hatırlatıyor.

4- You

You, Greg Berlanti ve Sera Gamble tarafından Amerikan psikolojik gerilim türünde yaratılan dizi ilk sezonuyla büyük ses getirdi. Yeni sezonunun yolda olduğu bilinen You, her sahnesini soluksuz izleyeceğiniz ve kalp ritminizi hızlandıracak kadar iyi bir gerilim deneyimi sunuyor. Aşkın ne kadar tehlikeli boyutlara ulaşabileceğini iyi oyunculuklarla bir kez daha gözler önüne seriyor.

5- Bodyguard

Etkileyici bir terör eylemi sahnesiyle nefesinizi keserek başlayan Bodyguard, bu savaştaki en büyük destekçisi olan politikacıyı korumakla görevlendirilen bir savaş gazisinin yaşamını konu alıyor. Yüreğiniz ağzınızda izleyeceğiniz dizinin yeni sezonunu biz heyecanla beklemeye başladık bile.

6- Black Mirror

Büyük ses getirmeye devam eden Black Mirror, bir bilimkurgu antolojisi dizisi. En büyük teknolojik buluşlarla, insanoğlunun karanlık iç güdülerinin çarpışmasını konu alan dizi, hayatınıza bambaşka bir pencereden bakmanızı sağlıyor. Zaman zaman hüzünlü zaman zaman şaşkınlıkla izleyeceğiniz Black Mirror, fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor.

7- Black Sails

Robert Louis Stevenson’ın romanı Treasure Island’dan uyarlanan Black Sails, Kaptan Flint ve tayfasının yaşadıklarını konu alır. Gruba yeni katılan üye John Silver’la beraber herkesin peşinde olduğu hazine haritasının başlarına açacağı sorunlardan habersiz bir serüvenin peşine takılıp sürüklenirler. Macera dolu bu diziyi izlerken koltuklarınıza kenetlenmeye hazır olun.

8- Chilling Adventures of Sabrina

Aynı adı taşıyan Archie çizgi roman serisinden uyarlanan dizi, doğaüstü ve korku temalarını iliklerinize kadar hissettiriyor. Sabrina’nın büyümesine ve yaşadığı serüvenlere ortak olacağınız dizi, ilk sezondan günümüze kadar artan kemik izleyici kitlesiyle sağlam bir şekilde yoluna devam ediyor.

9- The Umbrella Academy

Süper kahraman TV dizisi olan The Umbrella Academy yayınlandıpı ilk günden itibaren büyük ses getiren işlerden. Muhtemelen reklamına her yerde denk geldiğiniz dizi, doğa üstü konuları ustalıkla işliyor. Sıradışı özellikleri olan kardeşler, aile sırları ve insanlığı tehdit eden büyük tehlikeyi açığa çıkarıyor. Her bölümü heyecan dolu dizi, uykularınızı kaçıracak.

10- Game of Thrones

George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanan dizi bugünlerde yayınlanmaya başlayan yeni sezonuyla dikkatleri bir kez daha üzerine çekiyor. Dizi tarihine adını altın harflerle kazıyan Game of Thrones’un dünya genelindeki hayran kitlesi de bir hayli fazla. Yedi krallık olarak bilinen Westeros’un ardındaki dünyayı konu alan dizi, olmazsa olmaz diyebileceğimiz cinsten.

BONUS – Türk dizi tarihine adını altın harflerle yazdıran, arap dünyasını yakıp kavuran Aşk-ı Memnu’yu ya da nesilden nesile 65 sezondur hala devam eden arka Sokaklar’ı es geçeceğimizi mi sandınız? Peki ya entrikalarıyla 1370 bölümünü soluksuz izlediğimiz, sarayda dönen türlü oyunları konu alan Muhteşem Yüzyıl’ı nasıl unutabiliriz? Türk Tv tarihindeki başarımız her ne kadar tescilli olsa da dünya genelindeki favorilerimizi derlediğimiz bu yazımızdan izlemedimedikleriniz varsa, şu an başlamanın tam zamanı!

 

[Total: 1 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.