Uyku Tutmadığı Zaman Vakit Geçirebileceğiniz Uygulamalar

Gün içerisinde her ne kadar gece olmasını ve mışıl mışıl bir uykuya dalmış olmak en büyük hayallerimizden biri olsa da bazen bu durum hayal olarak kalıyor ve uykuya bir türlü dalamıyoruz. Durum böyle olunca da uykumuz gelene yeni uğraşlar keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek bizler için en büyük fırsatlardan biri haline geliyor.

Biz de bu yazımızda sizler için uyku tutmadığı zamanlar vakit geçirebileceğiniz 5 farklı uygulamayı sizler için bir araya getirdik. Özellikle zor uykuya dalanların mutlaka denemesi gereken bu uygulamalar özel hayatınızda size fayda sağlayabileceği gibi zamanınızı iyi kullanma açısından da birebir olacak.

1- Netflix

Son dönemdeki en popüler uygulamalardan biri olan Netflix, en basit tanımlaması ile bir dizi, film platformu. Online şekilde binlerce farklı dizi ve filmi bir araya getiren Netflix, her izleyici kitlesine uygun olarak seçenekler sunmayı başarıyor. Uyku tutmadığı zamanlar da ise adeta bir can simiti görevi gören Netflix, istediğiniz her diziyi ya da filmi rahatlıkla bulup izleme imkanını sizlere sunuyor.

Netflix

2- Alto’s Adventure

2018 Yılında en sevilen mobil oyunlarından biri olan Alto’s Adventure, uyku tutmadığı zamanlarda oyun oynamayı sevenler için eşsiz bir tercih. Eğlenceli yapısıyla oynayanları kendisine bağlayan bu oyun uyku sorunu yaşayanların telefonlarındaki en eğlenceli opsiyonlar arasında bulunuyor.

Alto's Adventure

3- DuoLingo

Bazı insanlar ise uykuya dalamadığı zamanlarda kendilerini geliştirecek alternatiflerin aramaya başlar. Bunlarında başında ise hiç şüphesiz yeni bir dil öğrenmek veya bilinen bir dili daha da geliştirmek yer alıyor. Yattığınız yerden en iyi dil öğrenme programları başında geliyor. Farklı etapları ile öğrenmek istediğiniz dil konusunda ise sizlere oldukça büyük faydalar sunuyor. Kısacası, uyku tutmadığı zamanlarda dil öğrenip kendinizi geliştirmek istiyorsanız DuoLingo ideal bir uygulama.

Duolingo

4- Canva

Uykusuz gecelerde tasarım yapmak istiyorsanız Canva bu konudaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Onlarca farklı konuya özgü şablonları sayesinde yapabileceğiniz tasarımlar, uykusuz geçen vakitleri değerlendirmek adına iyi bir tercih olabilir. Bilhassa tasarım konusunda kendini geliştirmek isteyenler için harika bir tercih imkanı sunan Canva, telefon, tablet ya da bilgisayar gibi farklı araçlar ile kullanılabiliyor olması sayesinde daha pratik bir hale geliyor.

Canva

5- Storytel

Eğer uyumadan önce ya da uyku tutmadığı zamanlarda kitap okumayı seven ancak geceleri gözleriniz acıdığı için kitap okuyamıyorsanız storytel imdadınıza yetişen uygulamalar arasında yer alıyor. Yüzlerce farklı kitabı sizler için seslendiren storytel ile tek yapmanız gereken istediğiniz kitabı seçip dinlemeye başlamak olacak.

Storyel

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.