Şimdi Gidip Norveç’te Kuzey Işıkları Altında Uyumak İçin 8 Neden

Fransa’da Eyfel Kulesi’ni görmek, İtalya’da Kolezyum’a girmek ya da İspanya’da Akdenizin maviliğine kapılmak gibi turist aktiviteleri yerine gerçek bir an yaşamak isteyenleri Norveç Tromso’ya çağırıyoruz. Çünkü diğer tüm yurt dışı deneyimlerinizi önemsiz kılacak ve size hayatınız boyunca aklınızdan çıkmayacak anlar yaşatacak Norveç’teki kuzey ışıkları döneminin başlamasına çok az kaldı.

Kuzey ışıkları bilimsel olarak ‘gökyüzünde görülen, dünyanın manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalar’ açıklanabilir. Bunun dışında en büyük açıklaması da insanlara masallardaki gibi uykuya dalma fırsatı vermesi.

1- Kim demiş “kış aylarında tatil yapılmaz” diye. Hayatınızın tatiline kış aylarında çıkabilirsiniz. Kasım’dan Mart’a kadar kuzey ışıklarını Norveç’te gözlemleyebilirsiniz.

kuzey-isiklari-1

2- 5 yıldızlı otel yerine milyon yıldıza sahip kendi otelinizi yaratabilirsiniz.

kuzey-isiklari-2

3- Hatta evlenme teklifinizi de bu masalsı yerde yaparak anın güzelliğini daha da anlamlandırabilirsiniz.

kuzey-isiklari-3

4- Tromso uçak biletleri biraz pahalı olsa da Kopenhag’dan kısa süreli gemi yolculuğuyla masallar diyarına ulaşabilirsiniz. Kopenhag uçak bileti gidiş – dönüş 350 TL. Kampanyalarla çok daha ucuza bulmak bile mümkün.

kuzey-isiklari-4

5- Uykuya dalmakta zorlanmak yerini uykuya dalmamak için çabalamaya bırakacak. Çünkü o an oluşan etkileyici görünümü hiç kaçırmamak isteyeceksiniz.

kuzey-isiklari-5

6- Kuzey ışıkları sadece akşamları gözükse de size iyi bir haberimiz var. Burada kış günleri kolay kolay bitmiyor. Neredeyse tüm günün karanlık geçtiği yerler bile var.

kuzey-isiklari-6

7- Gökyüzüne uçmadan kendinizi uzaydaymış gibi hissedebilirsiniz.

kuzey-isiklari-7

8- Saatlerce gerçekten bu ufo olabilir mi diye tartışabilirsiniz. Çünkü gökyüzüne hiç bu kadar yakın olmamıştınız.

kuzey-isiklari-8

Hayatınızın tatilini yaşamaya hazır mısınız?

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.