Rüyalarınızı Anlamlandıracak 11 Farklı Rüya Tabiri

Her sabah uyandıktan sonra gece gördüğünüz rüyayı aklınızda kaldığı kadarıyla anlamlandırmak için internette onlarca farklı rüya tabirini araştırıyoruz. İşte rüya tabirlerine bakış açınızı değiştirecek Sigmund Freud’un açıkladığı 11 rüya tabiri!

1- Böcek

bo%cc%88cek

Rüyada böcek görmek herkes için moral bozukluğu ile başlayan sabahlar anlamına gelir. Genel görüş ise kişinin sıkıntı çekeceği yönünde. Fakat Freud öyle düşünmüyor. Ona göre rüyasında böcek gören bir kişi aslında cinsel isteklerini normal hayatında bastırıyor.

2- Mağara

magara

Rüyada mağara görmek hakkındaki yaygın görüş, kişinin günlük sıkıntılarından kurtulmak için kaçacak bir yer aramasıdır. Freud ise mağaranın kadın cinsel organı anlamına geldiğini söylüyor.

3- Ata Binmek

gandalf-ata-binmek

Genel görüşlere göre bu durum kişinin isteklerine hızlı bir şekilde kavuşacağı anlamına gelir. Freud’a ise konu yine cinsellik! Atın cinsellik anlamına geldiğini, ata binmenin de cinselliğe duyulan özlemi gösterdiğini söyleyen Freud; konuyu yine hızlı bir şekilde cinselliğe getirmiş.

4- 3 Rakamı Görmek

3-geri-sayim

Freud nereye baksa cinsellik görüyordu. Ona göre rüyada 3 rakamı görmek penis görmekle eşdeğer. 3 rakamı normal görüşe göre ise bolluk, bereket anlamına geliyor.

5- Diş Çekilmesi

hang-over-dis

Eminiz ki artık bunun da nereye varacağını aşağı yukarı tahmin ediyorsunuzdur. Yaygın görüşe göre rüyada diş çekilmesi çekilecek acı sonrasında huzura erme olarak açıklansa da Freud bu durumun eşcinsel eğilim anlıma geldiğini savunuyor.

6- Anahtarla Kapıyı Açmak

kapi-acmak

Hayır, o her zaman duyduğunuz başarıya ulaşmak tabii ki Freud’u ilgilendirmiyor. Freud anahtarı penise deliği ise kadın cinsellik organına benzetiyor.

7- Çanta

kedi-canta

Rüyada çanta görmek yaygın inanışa göre çekilecek zorluklar sonrasındaki mutluluğu gösteriyor. Freud ise eğer görülen çanta güzelse cinsel doyumluluğa ulaşılacağını anlatıyor.

8- Uçmak

hang-over-ucmak

Freud’a göre yeni ve güzel haberler almayacaksınız. Rüyada uçmanız cinsel dürtülerinizin bir dışa vurumu.

9- Yılan

 

yilan

Rüyada yılan görmek düşmanlarınızın çok olduğunu değil cinsel hayatınızın istediğiniz gibi olmadığını göstermekte.

10- Şeytan

seytan-3

Freud, rüyada şeytan gören kadınların cinsel arzularının o an tavan yaptığını düşünüyor.

11- Tuvalet

tuvalet

Rüyada tuvalet görmek, aile bireyleri için sıkıntıyı işaret ediyor. En azından yaygın görüşe göre. Freud ise rüyasında tuvalet gören bir kişinin cinsel arzularından utandığını belirtiyor.

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.