Müjde! 2 Dakika İçinde Bebekler Gibi Uyuyabilirsiniz

Her gece uykuya dalmak konusunda sıkıntılar yaşıyor ve bu yüzden uykunuzu yeterli bir biçimde alamadan güne başlamaktan sıkıldıysanız bu yazımız tam sizin için. Uykuya dalabilmek, bebekler gibi rahat ve mutlu bir şekilde tüm gece uyumak hemen hemen herkesin hayali olmasına rağmen bunu başarabilen insan sayısı oldukça az. Neredeyse evrensel bir problem aslında uykusuzluk .

Uykusuzluk ise gün içinde her ne iş yapıyor olursanız olun size ciddi şekilde zararlar verebiliyor. Özellikle de ordu mensupları için uykusuzluğun sonuçları çok daha ağır olabiliyor. Bunu 2.Dünya Savaşında fark eden Amerikan askerlerleri ise 2 dakika uykuya dalabilecekleri bir yöntem geliştirdiler. Askerlerin %96’sı ise bu yöntem sayesinde uykusuzluk sorunun aşmayı başarabildi. Yöntem ise oldukça basit bir kaç aşamadan oluşuyor. İşte o aşamalar,


İlk önce yüzünüzü rahatlatmış olmanız gerekiyor. Kaşlarınızı çatıp, dişlerinizi sıkmayın. Yüzünüzdeki kaslarınız serbest kalana kadar rahatça nefes alıp verin. Ardından ise omuzlarınızı rahatlamanız gerekiyor. Mümkün olduğunca serbest bırakıp omuzlarınızın düşmesini sağlayın. Daha sonraki durak ise kollarınız. Kollarınızında mümkün olduğunca serbest kalması gerekiyor. Kol konusunda ise önce güçlü kolunuzdan başlamanız tavsiye ediliyor.

Son olarak ise aynı işlemi bacaklarınız için yapmanız gerekiyor. Kasılmalar olmadan mümkün olan en rahat hale ulaşmalısınız. Kısacası yöntem yukarıdan aşağıya doğru bir rahatlama çizgisi üzerinden ilerliyor.

Elbette tüm bunları yapmaya çalışırken zihninizin sizi yormasına izin vermeyin. Gün içerisinde yaşadığınız şeyler her ne kadar uyumadan önce aklınıza gelip uykularınızı kaçıyor olsa da 2 dakikada uykuya dalmak istiyorsanız bunu aşmanız gerekiyor. Kendinizi düz bir zeminde düşünmek ise bu konuda size yardımcı olabilir.


Bütün bunları başararak %96’lık kesimin içine girebilen herkese ise şimdiden iyi uykular ve güzel rüyalar. Ek olarak uykuya dalmadan önce üzerinizdeki kıyafetlerinde rahat olmasını isteyebilirsiniz. Nofilter Butik ise sunduğu onlarca pijama modeli ile en rahat uykuyu sağlamanıza yardımcı oluyor. Kaliteli ürünleri sayesinde farklı bir skala yakalayan Nofilter Butik, uyku sorunlarının çözümüne yardımcı olmak adına sizler bekliyor.

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.