Memory Foam Yataklar Nasıl Teslim Edilir?

Daha önceki yazılarımızda Memory Foam (Hafızalı Sünger) yataklardan bahsetmiştik. Bu yatakların evinize rulo şeklinde teslim edileceğini biliyor musunuz?

Birçok memory foam yatak daha kolay taşınması için rulo halinde paketlenir ve paketin içindeki hava vakumlama yöntemi ile boşaltılır. Luna ise yatağınızı rulo haline getirmek için vakumlama yöntemi yerine yeni nesil sıkıştırma makinelerini kullanıyor. Tüm üretim ve paketleme aşamalarında ürünler sıkı kalite kontrol denetiminden geçiyorlar. Rulo şeklinde sıkıştırarak yapılan paketleme işleminin ürüne hiçbir zarar vermediği test edilip onaylanmıştır.

yatak-rulo-makineRulolanmış Yatakların Avantajları Nelerdir?

Rulo haline getirilmiş yataklar orijinal boyutunun %25’ine kadar küçülmüş olur. Bu sayede taşıma ve nakliye süreci oldukça kolay hale gelir. Ayrıca yatağın sıkıştırılmış olması temas alanını azaltacağından taşıma sırasında zarar görme riskini en aza indirir.

Rulo paketleme işlemi yatağınızın performansını da arttırır. Memory foam yatağınızın yüzeyi ilk birkaç ayın sonunda optimum elastikiyet ve yumuşaklık seviyesine ulaşır. Rulo paketleme süreci ise bu sürenin kısalmasında önemli rol oynar. Böylece ilk geceden itibaren istediğiniz rahatlığa kavuşursunuz.

Tüm bunların yanında yatağınızı 2 aydan fazla süre rulolanmış şekilde tutmamanızı önermiyoruz. 2 aydan uzun süre rulo şeklinde bekletilmiş yataklar sorun yaşatabilir.

Siz de teslim aldığınız ilk günden itibaren rahat bir uyku deneyimi yaşamak istiyorsanız Luna markalı memory foam yatakları deneyebilirsiniz.

terletmeyen-yatak-luna

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.