Memory Foam (Hafızalı Sünger) Yataklar NASA’nın İcadı

Kaliteli ve rahat bir uyku güne iyi başlamak için olmazsa olmaz. Uykumuzun kalitesini en çok belirleyen şey ise nasıl bir yatakta uyuduğumuz. Hafızalı sünger olarak da bilinen memory foam yataklar bedeninizi sararak sağlık, konfor ve rahatlık açısından ideal uykuyu garanti ediyor.

Peki memory foam yatakların NASA’nın icadı olduğunu biliyor musunuz?

nasa-memory-foam

1960’lı yıllarda uzay araçlarının koltuklarında viskoelastik malzemeden üretilen hafızalı sünger (memory foam) kullanılıyordu. Amaç astronotların maruz kaldığı aşırı basıncı indirgemekti.

NASA tarafından kullanılmasından kısa bir süre sonra memory foam yeni uygulama alanlarında da değerlendirilmeye başlandı. Memory foam yataklar vücut ağırlığını ve basıncı etkin şekilde dağıtır. Vücudu sararak birebir şeklini alır ve kalktıktan sonra da tamamen eski haline döner. Bu özellikleri sayesinde vücudun şekline ve ergonomik yapısına tam uyumlu akıllı yataklar olarak kabul edilir.

Memory foam yataklar vücudunuzun maruz kaldığı basıncı azalttığından uyurken ağrı ya da kan dolaşımı bozukluğu gibi sorunlar yaşamanızı önler.

Luna Yatakları hafızalı sünger katmanı sayesinde vücut tipi ve beden ağırlığı ne olursa olsun herkese rahat, konforlu ve sağlıklı bir uyku vaadediyor, üstelik 101 gün deneme süresi ile birlikte.

terletmeyen-yatak-luna

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.