Hanımlar Toplanın! Makyajı Silmeden Uyumanın Zararlarını Biliyor Musunuz?

Yorucu ve stresli bir günün sonunda kendinizi bir anda yatakta bulabilir ve daha sonra makyajınızı çıkartacak enerjiyi kendinizde toplayamayabilirsiniz. Emin olun ki; yalnız değilsiniz hanımlar. Çünkü hemen hemen tüm kadınlar her gece makyajını silmek ve silmemek arasında kalıyor. Peki makyajınızı silmeden uyuduğunuz gecelerde cildinize nasıl kötülükler yaptığınızın farkında mısınız?

Yüzünüzde sivilceler çıkabilir.

sivilce-makyaj

Sivilceler her kadın için sorundur. Makyajınızı çıkarmayarak neden olduğunuz sivilceleri saklamak için ekstra makyaj yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ne kadar ironik değil mi?

Cildiniz yaşlanabilir.

Tabii ki tek bir gece makyajla uyursanız cildiniz yaşlanmaz fakat bunu bir alışkanlık haline getirirseniz yaşıtlarınız arasında gözle görünür bir fark olacağını çok da acımasız bir şekilde görebilirsiniz.

Gözleriniz zarar görebilir.

Makyajla uyumak gözlerinize zarar verebilir. Sabah kalktığınızda kırmızı ve kanlanmış gözlerle uyanmanız hiç de imkansız değil.

Yastık ve yorganlarınız boyanabilir.

woman asleep with smudged lipstick

Sonuçların en zararsızı gibi görünse de sık sık yastık ve yorgan kılıflarınızı değiştirmek bir noktadan sonra size işkence gibi gelmeye başlayabilir.

Her gece makyajınızı silip silmeme arasında kaldığınızda bu maddeleri düşünmeniz yararınıza olabilir hanımlar. Sonrasında oluşabilecek zararların artık farkındasınız. Seçim sizin.

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.