Kuzey Işıklarına Karşı Uyuyabileceğiniz 5 Doğa Oteli

Kuzey ışıkları, insanların en fazla görmek istediği doğa olayları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sınırlı bir coğrafya üzerinde görülebilen bu doğa şöleni için insanlar uzunca zamanlar planlar yapıyor. Hatta kuzeyin soğuk havası altında kamp yapmayı bile göze alabiliyor.

Ancak doğanın en güzel olaylarından birisi olan bu durumu rahat rahat izlemek ve kuzey ışıklarına bakarak uykuya dalmak isteyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre. Dünya üzerinde kuzey ışıklarını izleyebileceğiniz birbirinden farklı doğa otellerini sizin için derledik.

1- Hotel Kakslauttanen – Finlandiya

Hotel Kakslauttanen, iglo tarzındaki ahşap odalarındaki buzlanmayan camları ile yatağınızdan kalkmadan kuzey ışıklarını size izleme şansını veriyor. Bunun yanı sıra ren geyiği safarisi gibi farklı kış aktivitelerini de müşterilerine sunuyor. Kısacası kuzey ışıklarını yatarak izlemek ve kış aktivitelerinden yararlanmak isteyenlerin tercih edebileceği doğa otellerinin başında Kakslauttanen geliyor.

Kuzey Işıkları 3

2- Alyeska Resort – Amerika Birleşik Devletleri

Alaskanın en bilinen ve en fazla tercih edilen doğa oteli olan Alyeska resort, sizlere mükemmel bir kuzey ışıkları deneyimi sunmayı hedefliyor. Şehrin 65 kilometre dışında yer alan ve etrafı ormanla dağlar tarafından çevrilmiş olan otel tam bir doğa harikası konumunda. Bununla beraber otelin bünyesinde helikopter gezileri ve helikopter kayağı farklı etkinlikleri barındırıyor.

Kuzey Işıkları 1

3- Hotel Arctic – Grönland

Hotel Arctic, dünyanın en farklı otellerinden birisi olarak kabul ediliyor. Bir buz fiyordunun ağzında kurulmuş olan oteli farklı kılan şey ise igloları, çünkü camdan veya buzdan yapılmamış olan bu iglolar alüminyumdan yapılma. Bu da oteli çok daha özel bir konuma taşıyor. Ayrıca buz fiyordunun en uç noktasında olması sayesinde de muhteşem sahil ışıklarını zorlamadan görebilirsiniz.

Kuzey Işıkları 2

4- Sorrisniva Igloo Hotel, Norveç

Sorrisniva Igloo Hotel, diğer otellerden farklı olarak sınırlı bir süre için açık kalabiliyor. Çünkü otel tamamen buzdan oyularak yapılıyor ve durum böyle olunca yalnızca Ocak – Mart ayları arasında konuklarını ağırlayabiliyor. Kuzey ışıklarını en güzel şekilde izleyebileceğiniz otellerden olan Sorrisniva Igloo, size farklı deneyim vadediyor. Bununla beraber kar motorsikletli kullanma ya da buz balıkçılığı yapma gibi farklı etkinliklere de katılabilirsiniz.

Kuzey Işıkları 5

5- Lyngen Lodge, Norveç

Listemizdeki son otel ise yine Norveç toprakları üzerinde yer alıyor. Bir otelden çok ev samimiyeti sağlayan Lyngen Logde’de en fazla 18 kişi konaklayabiliyor. Otelin bir diğer avantajı ise size jakuziden kuzey ışıklarını izleme imkanı vermesi. Hava ne kadar soğuk olursa olsun jeotermik ısı kaynakları ile size her zaman sıcak bir ortam sağlayan Lyngen Logde’yi kuzey ışıklarını izlemek için değerlendirebilirsiniz.

Kuzey Işıkları 4

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.