Kaç Farklı Yatak Ölçüsü Vardır?İyi bir gece uykusu için yapmanız gerekenlerden biri de uyumak için yeterli bir alana sahip olmanızı sağlamaktır. Yani yatak satın alırken yatak ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Yatağın, yatakta yatacak kişiden uzun ve yatak genişliği kollarınızı dışarıda bırakmayacak kadar olmalı, odanızın büyüklüğüne göre de daha büyük bir yatak tercih edebilirsiniz.

Çoğumuz için yatak ölçüleri tek kişilik yatak ve çift kişilik yatak diye ikiye ayrılsa da bu yazımızda onlarca yatak ölçüsü olduğunu göreceğiz.Tek Kişilik Yatak Ölçüleri
92cm x 187cm

tek kisilik yatak ölçüsü


Tek kişilik yatak ölçüleri 92cm x 187 cm’dir. Bir kişinin uyuması için yeterli alana sahiptir. Tek kişilik yatak ölçüleri, çocuk odalarında, apartman dairelerinde ve home ofislerde kullanılmak için idealdir.

Tek Kişilik Uzun Yatak Ölçüleri
92cm x 203cm

tek kisilik uzun yatak

Tek kişilik uzun yatak ölçüleri 92cm x 203cm’dir. Boyunuz uzun ve tek kişilik yatak ölçüleri size küçük geliyorsa tek kişilik uzun yatak ölçüleri tam size göre.

Tek Kişilik King Yatak Ölçüleri
106cm x 203cm

tek kişilik king yatak ölçüsü

Tek kişilik king yatak ölçüleri 106cm x 203cm’dir. Geleneksel tek kişilik yatak ölçülerine göre daha uzun ve geniştir. Tek kişilik king yatak ölçüleri büyümekte olan çocuklar ve büyük odaya sahip bireyler için idealdir.
Çift Kişilik Yatak Ölçüleri
137cm x 188cm

çift kişilik yatak ölçüleri
Çift kişilik yatak ölçüleri 137cm x 188cm’dir. Tam yatak olarak da bilinir. Çift kişilik yatak ölçüleri, yetişkinler ve gençler için idealdir.

Kraliçe Yatak Ölçüleri
153cm x 203cm

kraliçe yatak ölçüsü

En çok tercih edilen yataklardan biridir. Kraliçe yatak ölçüleri 153cm x 203cm’dir. Daha fazla alan isteyen bireyler ve haftasonu çocukları içinde yatakta yer isteyen çiftler için idealdir.Kral Yatak Ölçüleri
183cm x 203cm

kral yatak ölçüsü

Kral yatak ölçüleri 183cm x 203cm’dir. Uyurken rahatsız edilmek istemeyen çiftler ve bireyler için idealdir.

Süper Kral Yatak Ölçüleri (Ekstra Büyük Yatak Ölçüleri)
203cm x 203cm

süper kral yatak ölçüsü

Süper Kral yatak ölçüleri 203cm x 203cm ölçülerinde ve genişliği kral yataktan 20cm daha fazladır. Eğer büyük bir evde yaşıyor ve rahatınıza düşkünseniz bu yatak tam size göre.Yatak Ölçüleri
yatak ölçüleri

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.