İstanbul’a Yakın En Güzel 10 Kamp Alanı

Şehir hayatı çoğu zaman insanlar için bunaltıcı olabiliyor. Özellikle sıcakların en çok hissedildiği bu günlerde şehirden bir parça uzaklaşıp ufak bir tatil yapmak hemen hemen herkesin hayali. Ancak her zaman izin günlerimiz tutmuyor ve böylesine bir tatil için vakit bulamıyoruz. Bu nedenle sizler için İstanbul’a yakın kamp alanlarını derledik. Hafta sonu yapabileceğiniz ufak kamp kaçamakları ile hem şehirden fazla uzaklaşmayacak hem de güzel bir tatilin keyfini çıkarmış olacaksınız.

İşte İstanbul’a yakın kamp alanları;1- Kıyıköy / Kırklareli

İstanbul’a en yakın kamp alanlarından bir tanesi Kıyıköy olarak karşımıza çıkıyor. Ufak, tatlı bir balıkçı kasabısı olan Kıyıköy, masmavi denizi ve bakmaya doyamayacağınız doğası ile kamp yapmak isteyenlerin aradığı her şeyi karşılıyor.

2- Sahilköy / İstanbul

Hem kamp yapayım tatil olsun hem de İstanbul sınırlarından çıkmayayım diyenlerdenseniz Sahilköy tam aradığınız yer olabilir. Tertemiz denizi ile de stresinizi rahatça atabilirsiniz. Şile’ye yakın bir konumda olan Sahilköye ortalama 2-3 saat içerisinde ulaşabilmenizde mümkün.

3- İğneada / Kırklareli

Kırklareli’ndeki tercih edebileceğiniz bir diğer kamp bölgesi ise İğneada. Kıyıköy’den biraz daha fazla ilerlediğiniz zaman karşınıza çıkan İğneada, longoz ormanları sayesinde eşsiz bir doğal manzarayı sizlere sunuyor.

4- Poyrazlar Gölü / Sakarya

Poyrazlar Gölü, orman içindeki saklı bir göl ile size abant izlenimi yaratan eşsiz yer. Yeşilin ve mavinin uyum içerisinde bulunduğu Poyrazlar Gölü, Sakarya’ya 6 km uzaklıkta yer alıyor. Kamp yapıp keyifli birkaç gün geçirmek isteyenler için ise biçilmiş kaftan.

5- Yuvacık İnönü Yaylası / Kocaeli

İstanbul’a en yakın kamp alanlardan bir diğeri ise Yuvacık İnönü Yaylası. 120 km uzaklıkta olan yayla yalnzca kamp için değil günübirlik bir tatil yapmak isteyenler için de ideal bir konumda yer alıyor.

6- Acarlar Longoz Ormanı / Sakarya

Listemizdeki bir diğer Longoz Ormanı ise Sakarya Acarlar Longozu. Eşsiz tabiatı ile farklı bir atmosfer sunan Acarlar, kamp içinde tercih edilebilecek en güzel alternatifler arasında bulunuyor. İstanbul’dan 3 saatlik bir yolculuk ile rahatça varabilirsiniz.

7- Kömür Limanı / Çanakkale

Saroz körfezinin en göz alıcı noktalarından birisi olan Kömür Limanı, İstanbul’a yakın kamp alanları arasında oldukça önemli bir yer tutuyor. Yemyeşil ormanlar ile tertemiz bir denizin buluştuğu Kömür Limanı en huzur verici tercihlerden bir tanesi olabilir. Özellikle geceleri uzanıp gökyüzünün seyrederken kulaklarınıza gelen dalga sesleri ise bambaşka bir duygular yaşatacak.

8- Uçmakdere / Tekirdağ

Uçmakdere kamp alanı yalnızca kamp yapıp dinlenmek istemeyenlerin tercih edebileceği alternatifler arasında ilk sırada yer alıyor.Yalnızca benzersiz bir doğal güzelliği sizlere sunmayan uçmakdere, yamaç paraşütüne uygun yapısıyla da farklı bir macera yaşamak isteyenlerin ilk tercihi.

9- Pürenli Yaylası / Düzce

Pürenli Yaylası gizli kalmış en etkileyici kamp alanlarından birtanesi. Güzel bir göl ve onu tamamlayan doğa harikası ağaçlarının yanı sıra göz alıcı mimariye sahip evleriyle de Pürenli Yaylası doğa ile başbaşa kalıp stresini, yorgunluğunu atmak isteyenlerin tercih edebileceği en hoş mekanlar arasında.

10- Sülüklü Göl / Bolu

Yalnızca bir kamp tatili değil bir de trekking deneyimi yaşamak istiyorsanız sizin için doğru adres Sülüklü Göl olacak. Ayrıca doğa fotoğrafları içinde göz alıcı bir güzellik sunuyor. Sülüklü Göl ihtişamlı manzarası ile yalnızca yaz aylarında değil yılın her mevsimi gidebileceğiniz yerlerden birisi.[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.