İşe Geç Kalındığında Patrona Söylenebilecek 5 Beyaz Yalan

Her çalışan en az 1 sabah geç kalma hakkını kendinde görür. Bunun için laf edilmesini de tüm çalışma hayatı boyunca anlayamaz. Ama bu geç kalmalar biraz sıklaşırsa ilk önce ofis çalışanlarının daha sonra da patronun bakışları bir anda üstünüze gelebilir. O bakışlar ki sözden daha çok şey anlatır…

Sizi o bakışlardan biraz da olsa kurtaracak ve her biri tek seferlik söylenebilecek 5 beyaz yalanı sizin için listeledik. Maksat sigortanıza ara verilmesin.

1- Laptop’ımı unuttum.

laptop hatırlatıcı not post it

“İşe gelirken laptop’ımı evde unuttuğumu fark ettim. Bütün gün işte şirkete yararlı olamadan oturamazdım. Bu yüzden tekrar eve dönmem gerekti.” Sonuç olarak 1 doğru 1 yanlışı götürdü.

2- Sular kesildi.

su-kesintisi

“Ülkede kim işini düzgün yapıyor ki? Sular kesik olduğu için traş olamadım. Bugün şirket adına çok önemli bir toplantımız olduğu için de şirket imajını zedelemek istemedim.” Çünkü kahrolası şirketini her şeyden daha çok önemsiyorum tamam mı!

3- Dokunsalar ağlayacak modda içeri girin.

james-dean-aglama

“Ya lütfen zaten canım sıkkın” Bu yalanın detayı yok. Ama eğer ofiste belli bir ağırlığınız varsa çok da üzerinize gelmeyeceklerdir. Yine de bir cevap mı bekliyorlar? Tamam devamı geliyor. “Şimdi değil, sonra konuşalım” Canına susamadıysa bir kez daha sormaz.

4- Kadın gücü.

regl

“Regl oldum. Bazı aylar ilk günlerim çok sancılı geçiyor. Ben çok mu mutluyum bu durumdan sanki? Saçım, başım bile dağınık. Kötü değil mi saçım? Çok mu kötü? Öleyim ben zaten.” Kimse bu zamanlarda kadınların üzerine gitmek istemez.

5- Kedim kaçtı.

kedi-kacti

“Şu an hayattaki tek dayanağım. Ama merak etmeyin. 2 sokak aşağıda buldum onu.” Evcil hayvanlara ilgisi olan bir patronunuz varsa sorun olmayacaktır.

Aklınızda ise yeni ürettiğiniz şarkı mısraları dökülüyor.
Uyku, biraz uyku… Bütün isteğim buydu…

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.