Huzurlu Bir Uyku İçin: Uyku DuasıRahat ve güzel bir uykuya dalmak ne yazık ki her zaman istediğimiz kadar kolay olmayabiliyor. Kimi zaman gün içerisinde yaşadığımız bir olay aklımıza takılıyor ve üzerine düşünmek uykularımızı kaçırıyor kimi zaman ise bambaşka bir şey. Durum böyle olunca kendimizi yatağın rahatlığına teslim edip kaliteli bir uyku çekmek zor oluyor.

 

Bu yüzden insanların hayallerini kurdukları, günün yorgunluğunu atabilecekleri uykuya ulaşabilmek adına birçok yöntem deniyor. Oda dizaynı değiştirmek, yeme-içme alışkanlıklarını değiştirmek bunlardan yalnızca bazıları.Bazı insanlarda rahat bir uyku için manevi inançlarını sarılıp ellerini semaya açıyorlar. Huzursuzluk hissedilen diğer zamanlarda olduğu gibi Allah’a sığınarak bir çıkış yolu arıyorlar. Uyku duası okuyarak hissi bir rahatlama ile bebekler gibi rahat uyumak ise esas beklenti.

İşte yatmadan önce okuyabileceğiniz ve ruhunuzu hafifleterek rahatça uyumanızı sağlayacak olan o uyku duası,

“Allahumme ğarati’n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te’hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni.”

Türkçe Meali,“Allahım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Ey Hay olan rabbim, Kayyûm olan rabbim, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver.”

Bunun dışında ise uyku duası olarak 40 gece Ayet-el Kürsi okumanında rahat bir uykuya yardımcı olacağına inanılıyor. Bu uyku duaları sayesinde manevi yönünüzü huzura kavuşturup bir sonraki güne dinç uyanmanızı sağlayacak olan uykuyu alabilirsinizBebekler İçin Uyku Duası

Bebeklerinde rahat ve huzurlu bir şekilde uykuya dalması ve uyku sırasında herhangi bir sorun yaşamamaları içinde sıklıkla bebekler için uyku duası okunur. Bebekler için sıklıkla okunan uyku duası fatiha suresi oluyor. Bebeklerin rahat rahat uyumasını sağlayacak uyku duası;“Bismillahirrahmanirrahim Elhamdulillâhi rabbil’alemin Errahmânir’rahim Mâliki yevmiddin İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în İhdinessirâtal mustakîm Sirâtallezine en’amte aleyhim Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn”

Türkçe meali;“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Hamd, Alemlerin Rabbi Olan Allah’adır. O Rahman,Ve Rahimdir. O Din gününün sahibidir. Yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru,yola ilet, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.”

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.