Hayalinizdeki Konforu Yakalayacağınız Sıradışı Yatak Odası Tasarımları

İster yoğun tempolu bir hayatınız olsun ister sakin ve evcimen, şüphesiz ki hepimizin vakit geçirmekten en çok keyif aldığımız yer yatak odalarımız!
Dış dünyayla bağlantımızı kestiğimiz ve sığındığımız huzurlu limanlarımızı nasıl dekore ediyoruz, nelere dikkat ediyoruz yada aslında gerçekten bizi yansıtıyor mu? Sizler için farklı dekorasyon stillerini derlediğimiz bu yazımızda, eminim sizin de ah diye iç çekeceğiniz birçok tasarım çıkacak karşınıza.

İlk olarak bizim içimizi en çok ısıtan bohem yatak odalarıyla başlayalım.
Genelde şeftali ve beyaz tonlarının hakim olduğu bohem yatak odalarının vazgeçilmezlerinin başında tabi ki yeşil bitkiler geliyor. Bulunduğu ortamı ferahlatan bu detay aynı zamanda görsel olarak da doğallığı odanıza taşıyor.

1-

2- Aynı zamanda odanıza yapacağınız ufak dokunuşlarda pekala bohem stil yakalamanıza yardımcı olacaktır. Püskül detaylı battaniyeler, yastıklar yada belki odanıza eklediğiniz mini bir paspas ile odanızın havasını değiştirmeniz mümkün!

3- 

4-

5-  

6- 

7- Hatta bohem yatak odanız neden terasınızın ya da bahçenizin bir köşesi olmasın ki? 🙂

Daha soft ve romantik bir çizgi yakalamak isteyenler için ise pastel tonlar büyük önem taşıyor. Odanızdaki renklerin ve materyallerin uyum içinde olması ve doğru kullanımı, bu stili yakalamanızdaki en önemli detay olacaktır.

8- 

9- 

10- 

11- Romantik bir ambiyans yaratmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği renk ise şüphesiz beyaz ve pastel tonlarıdır. Zarif ışıklarla yapılan aydınlatmaların yanı sıra duvarınızda veya yastıklarınızda göreceğiniz yazı detayları, siz farkında olmadan bilinç altınızdaki pozitifliği arttıracak unsurlardır.  

12- 

13- 

14- Uyku zorluğu çeken kişiler içinse ideal bir yaşam alanı nordic stili ile sağlanabilir.  Minimalliği odanın her köşesine yansıtan nordic, keskin çizgisiyle, sadelik ve konforu bir arada sunabiliyor.

15-

16-

17- 

18-

19- Nordic ruhunu daha açık tonlarda yakalamanız da tabi ki mümkün! Fakat yine de gri ve siyah tonlarının vazgeçilmez olduğunu unutmayın.

20- 

21- 

22- 

23- Evinin her köşesinde ahşabın sıcaklığını hissetmek isteyenleri de tabi ki unutmadık. Yataklarınız, dolaplarınız, odanıza eklediğiniz raf ve ayna detaylarıyla bu çizgiyi yakalamak çok kolay!

24- 

25- 

26- 

27- 

28- 

29- Ahşap ve taş duvarların muhteşem uyumunu da söylemeden geçmeyelim.

30- Naçizane tavsiyemiz ise, ince cam şişelerde bir iki dal lavanta veya papatyayı odanızın bir köşesinde mutlaka bulundurmanız olacak.

[Total: 1 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.