Farklı Bir Tatil İsteyenler İçin Birbirinden Güzel Kamp Alanları

Tatil, her mevsimde insanların ihtiyacını hissettiği ve kafa dinleyip huzur bulabildikleri en keyifli şey. Ancak yaz aylarında bu ihtiyacın yokluğu daha çok hissediliyor. Özellikle sıcakların bastırmasıyla şehir bunaltıcı bir hal alabiliyor. Şehirden kaçıp uyku tulumunuzu, sırt çantanızı ve çadırınızı alarak özgün bir tatil yapmak istiyorsanız da ülkemizde birbirinden güzel kamp alanları sizi ağırlamaya hazır.Doğa ile başbaşa olup özgürlüğün tadını çıkarabileceğiniz kamp alanları eşsiz güzellikleriyle de büyüleyici bir atmosfere sahip. Ancak kamp yeri seçimi konusunda bazen sıkıntıya düşülebiliyor. Özellikle ilk kez kamp yapacak kişiler için daha büyük bir sıkıntı olabilir. Bu nedenle Türkiye’de en güzel kamp yerleri ve alanlarını sizler için listeledik. Yılın her mevsimi rahatça gidip unutulmayacak bir kamp ve tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Akvaryum Koyu – Bozcaada

Bozcaada’nın en sakin yerlerinden olan Akvaryum Koyu’nda hem kafanızı dinleyip huzur bulabilir hem de masmavi denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

akvaryum koyu

akvaryum koyu

akvaryum koyu

Sansarak Kanyonu – Bursa

Doğanın tadını çıkarabileceğiniz en güzel yerlerin başında Sansarak Kanyonu geliyor. Çadır kamp alanları ile de rahat bir kamp imkanı sunan Sansarak Kanyonu unutulmayacak bir tatili deneyimi olabilir.

sansarak koyu

sansarak koyu

sansarak koyu

Kabak Koyu – Muğla

Kabak Koyu göz alıcı doğal güzellikleri ile adeta gizli kalmış bir cennet. Ayrıca Likya Yolu üzerinde bulunması sayesinde de doğal görüntüsünü hala koruyor.Kabak Koyu, ücretli ve ücretsiz çadır kamp yerleri ile de birçok imkanı ziyaretçilerine sunuyor.

kabak koyu

kabak koyu

kabak koyu

Akyaka Orman Kampı – Muğla

Gidenlerin ömür boyu kalmak istediği bir kamp alanı varsa o şüphesiz Muğla, Akyaka oluyor. Akyaka’da kamp yerleri, ufuk da usulce uzanan masmavi denizi kucaklarken arkanızda kalan yemyeşil orman size yeryüzünde cenneti yaşatıyor.

akyakaormankampı

akyakaormankampı

akyakaormankampı

Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Yedigöller, Batı Karadenizin eşsiz tabiatını içinde barındıran ve ziyaretçilerine huzuru, mutluluğu, dinlinği sağlayan en güzel kamp yerleri arasında yer alıyor.

yedigoller

yedigoller

yedigoller

Yenice Ormanları – Karabük

Dünya Doğa Koruma vakfı tarafından acilen korunması gereken 100 alandan birisi olan Yenice Ormanları farklı tabiatı ve hala içinde barındırdığı vahşi hayat ile size tamamen doğa ile başbaşa olabileceğiniz bir kamp deneyimi sağlıyor.

yeniceormanları

yeniceormanları

yeniceormanları

Kirazlı Manastrı – Balıkesir

Doğal ve tarihi dokuyu bir arada sunan Kirazlı Manastrı, yalnızlığı, kafa dinlemeyi ve doğanın tüm güzelliklerini hissetmek isteyenler için eşsiz bir tercih olacak. Ayrıca alan çadır kamp yerleri konusunda da sizlere geniş imkanlar sağlıyor.

kirazlı

kirazlı

kirazlıKıyıköy – Kırklareli

Hem kamp tatili isteyip hem de İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmak istemeyenler için Kıyıköy en ideal alternatif. Masmavi denizi, tarihi dokusu ve sıcak insanlarıyla hafta sonu kamp kaçamağı yapmak isteyenlerin tercih edeceği en güzel rotalardan birisi.

kiyikoy

kiyikoy

kiyikoy

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı – Bursa

Uludağ’ın yalnızca kışın değil diğer mevsimlerinde de tadını çıkarmak isteyenler için Çobankaya vazgeçilmez bir tercih. Sunduğu geniş çadır kamp alanları sayesinde de çadırla kamp yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca Çobankaya kamp alanının Bursa merkeze oldukça yakın olması da bir diğer avantaj olarak ön plana çıkıyor.

cobankaya

cobankaya

cobankaya

Likya Yolu – Muğla/Antalya

Tarih, macera, kamp, doğa gibi bir tatilden istenebilecek herşeyi içinde barındıran bir rota Likya Yolu. Fethiye’den başlayıp 535 km sonra Antalya’da son bulan Likya Yolu oldukça emek isteyen bir kamp rotası aslında. Uzun süren bir seyahat olacak olan Likya Yolu’nda her gün farklı yerlerde kamp yaparak tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

likya yolu

likya yolu

likya yolu

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.