Dünyanın En Pahalı 4 Yatağı

Bu haberi okumadan önce ilk bu sabah uyandığınız yatağı düşünün ve daha sonra bu satırları okumaya devam edin. Çünkü aşağıdaki liste aklınızdaki yatak kavramını tamamen değiştirecek.

Rahat bir uyku için gerekli olan yatakların eşsiz sanatçıların elinde nasıl boyut atladığını görmek için hazır mısınız? Ve tabii ki fiyatlarını da…

İşte dünyanın en pahalı 4 yatağı!

4- Parnian Mobilya Yatak – 210.000 Dolar

en-pahali-yatak-4

Dünyaca ünlü bir mobilya tasarımcısı olan Abdolhay Parnian, yaklaşık 2 yılda bu yatağı üretti. Oldukça konforlu bir uyku vaadeden bu yatak, teknolojik özelliklerle de süslü. Yatarken telefonunuzu şarj edebilir, yatağınızı televizyon neredeyse oraya döndürebilir ya da isterseniz bir anda bilgisayar monitörü çıkartabilirsiniz.

3- Jado Steel Style Altın Yatak  –  677.000 Dolar

en-pahali-yatak-3

Tasarım yatağın altınla kaplı olduğunu söylememize gerek yok. Ayrıca birçok yerinde de swarovski taşlar mevcut. Teknolojik özellikleri de göz dolduruyor. İnternet, dvd oynatıcı, ses sistemi ve konsol oyunlarını sadece bu yatağa sahip olarak kullanabilirsiniz.2- Manyetik Yüzen Yatak  –  1.6 Milyon Dolar

en-pahali-yatak-2

Yer çekimine karşı gelen manyetik yatak, Hollandalı mobilya tasarımcısı Janjaap Rujissenaars tarafından tasarlandı. Ağırlığı 907 kg olan manyetik yatak donatılan mıknatıslarla size havada uyuma ayrıcalığı sunuyor. Bunun maliyeti de tabii ki fark yaratıyor.

1- Baldacchino Supreme  –  6.3 Milyon Dolar

en-pahali-yatak-1

Manyetik yataktan daha sonra tasarlanan altın kaplamalı yatak, dünyanın en pahalı yatağı ünvanına da böylece kavuştu. İtalyan ipeği ve pamuğundan üretilen yatak, altın kaplama dış yapısıyla da oldukça dikkat çekici. Yatağın yapımında kullanılan diğer ayrıntılar kestane ağacı ve kül rengi ahşap gölgelik.Tasarım harikası dünyanın en pahalı yataklarının farkını denemeden bilemeyeceğiz…

En pahalı yatağa hemen kavuşamasanız da en rahat yatağa anında sahip olabilirsiniz. Yatak rahatlığını bir süt seviyeye çıkaran Luna yatakları sizi bekliyor.

terletmeyen-yatak-luna

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.