Diş Ağrısı için Okunacak Dualar (Uyumaya Yardımcı)

Diş Ağrısı için Okunacak Dualar (Uyumaya Yardımcı)

Her ağrı kötüdür fakat diş ağrısı diğer ağrılara göre daha dertli ve sancılı olabilmekte. Özellikle geceleri kendisini gösteren diş ağrıları, ağrı çekenleri uyutmamakta hatta uykudan da uyandırmakta. Diş ağrısını geçirmek için kesinlikle yapılması gereken bir diş doktoruna görünmektir. Fakat gece yarılarında kendisini gösteren diş ağrılarından aynı gecede kurtulmak için diş doktoruna gitme şansı her zaman bulunmuyor. Bu sebeple diş ağrısı duaları ile de şifa bulmaya çalışabilirsiniz. Diş ağrısı tedavisi için diş doktoruna görünmenin kesin olduğunu kabul edip yine de diş ağrısına dua ile şifa bulmak için derlediğimiz diş ağrısı dualarını da okumanızı öneririz.

Diş Ağrısı Duası

“Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“

Diş Ağrısı Duası Türkçe Meali:

“Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu. Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.” (Neml 88. / Mefatih ‘ul Hacat , 161)

Diş Ağrısı için Okunacak Diğer Dualar

– Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu dua için önce besmele çekmek ve elinizi ağrıyan dişinizin dışarıdan bastırmanız önerilir. Denemekte fayda var.

– Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru

Diş ağrısını geçirecek duaların yanında aynı zamanda uyku duası da size yardımcı olabilir.

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş ağrısının birçok farklı nedeni olabilir. Bunlar diş çürüğü, yanlış yapılmış diş dolgusu, diş eti hastalıkları ya da 20’lik diş bunun nedenlerinden olabilir. En doğru diş ağrısı tedavisi için aynı gecenin sabahında diş doktorunuza görünmenizi öneririz.

Diş ağrısı tedavisi için ayrıca parol ağrı kesici oldukça etkili bir ağrı kesici ilaç olarak bilinir. Diğer ağrı kesicilerin yanında direkt olarak diş ağrısı ile ilgili olduğu için daha kısa sürede ağrınızı geçirecektir.

Acil şifalar dileriz.

[Total: 1 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.