Çıplak Uyumanın 8 Bilimsel Yararı

Çıplak uyumak ülkemizde çok yaygın olmasa da İngiltere halkının üçte biri bu şekilde uykuya dalıyor. İşte çıplak uyumanın 8 bilimsel yararı!

1- Uykusuzluğu önler.

Çıplak uyumak vücut ısısını düşüreceği için daha rahat bir şekilde uykuya geçmenizi sağlıyor. Bu şekilde uykusuzluk çekmeden daha sağlıklı ve enerjik günler geçirebilirsiniz.

2- Göbek yağlarını eritir.

Yapılan bir araştırmaya göre, özellikler erkeklerde, çıplak uyumak göbek yağlarının daha hızlı eritilmesine yardımcı oluyor. Vücudun doğal yollarla soğutulması ertesi gün daha sağlıklı yiyeceklere yönelinmesini sağlıyor. Böylece göbek yağları daha hızlı bir şekilde eritiliyor.

3- Cilt hastalıklarından korur.

Çıplak uyumak vücudunuzun her hücresinin hava almasını sağladığı için deri hastalıklarını önleyen niteliktedir.

4- Yaşlanmayı yavaşlatır.

Çıplak uyumak büyüme ve melatonin hormonlarını doğrudan etkilediği için bu uykunun kaliteli olması yaşlanmayı da etkileyecek niteliktedir.

5- Kan akışını düzenler.

Çorap, tişört, şort gibi şeyler lastikli yapılarıyla vücudunuzu sıkabilir ve buna bağlı olarak da kan akışınızı zora sokabilir. Çıplak uyuduğunuz takdirde böyle bir durum söz konusu olmayacaktır.

6- Sağlıklı cinsel hayat yaratır.

Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı olumlu sonuçlar doğuran çıplak uyumak üretilen spermlerin de kaliteli olmasını sağlıyor. Ayrıca bakteri ve mantar gibi olumsuz durumların cinsel organlara girmesini de önlüyor.

7- Ten uyumu sayesinde rahatlama sağar.

Çıplak uyuyan çiftler birbirlerine temas ettiklerinde oksitoksin hormonları daha çok üretilir. Bu hormon da doğal orgazmı destekler ve kişisel rahatlık kazandırır.

8- Özgüven arttırır.

Çıplak uyumak insanın kendi vücudunu tanımasını sağlar. Bu şekilde özgüvenini arttırır ve toplum ilişkilerinin daha iyiye gitmesini sağlar.

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.