Bonservis Ücretlerini Duyunca Uykularınızı Kaçıracak Türk Futbolcular

 

Özellikle son yıllarda Türk futbolcularımızın yabancı takımlara transferi oldukça artmış durumda. Bununla birlikte hem gurbetçi futbolcularımızın hem de Türk takımlarında oynayıp yabancı takımlara transfer olan futbolcularımızın bonservislerinde büyük artışler görülmekte. Bu yazımızda bir seferde en çok bonservis bedeli ödenen çeşitli futbolcularımızı sizler için derledik. 

Arda Turan – 41 Milyon Euro 

Atletico Madrid takımında oynayan Arda Turan, 2015-2016 sezonu öncesinde özellikle Luis Enrique’nin Arda’yı ve futbolunu çok beğenmesinin de etkisi ile 41 Milyon Euro’luk bir bonservis ücreti ile Barcelona’ya transfer oldu. 

 

Cenk Tosun  – 23.05 Milyon Euro 

Futbol hayatına Almanya’nın Frankfurt altyapısında başlayan Cenk Tosun, yaşadığı bir transfer ile bonservisine en fazla para ödenen Türk futbolculardan biri olmuştur. 2014 yılında bedelsiz Beşiktaş’a transfer olan Cenk, bu takımda 4 yıl top koşturduktan sonra Ocak 2018’de 23.05 Milyon Euro bonservis bedeli ile Everton Takımına transfer edildi. 

 

Hakan Çalhanoğlu – 40.30 Milyon Euro 

Kariyerine ilk olarak Almanya’da başlayan Hakan Çalhanoğlu, Bundesliga Liginde gösterdiği performans ve başarıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi çok genç yaşta başardı. 2012-2013 sezonunda Hamburg’a, 2014-2015 sezonunda ise Bayer 04 Leverkusen’e transfer olan Hakan Çalhanoğlu, 2017-2018 sezonunda 23.30 Milyon Dolar bonservis ücreti ile Milan takımına transfer olmuştur. 

 

Ozan Kabak – 26 Milyon Euro 

 

Futbolculuk hayatı Galatasarayda başlayan Ozan Kabak, sadece yarım sezon Galatasarayda forma giymiştir. Yarım sezonda gösterdiği başarılar ile gözleri üstüne çeken Ozan Kabak, 11 Milyon Euro’ya Stuttgart’a transfer olmuştur. Bu takımda başarılarının devamını getiren Ozan, Bundesliga takımı Stuttgart’ın küme düşmesi ile  15 milyon Euro bonservis bedeli ile Schalke 04 takımına transfer olmuştur.

 

Birbirinden başarılı futbolcuların oynadığı maçların heyecanını canlı skor özelliği ile Oley.com ile sizde yaşayabilirsiniz. 

 

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.