Bel Fıtığı Olanlar Nasıl Yatmalı?

Bel fıtığı, zaman zaman şiddetli ağrılara neden olan ve omurgada meydana gelen disk kayması olarak açıklanır. Genellikle omurganın alt tarafında görülse de omurganın herhangi bir yerindeki disklerin kayması sonucunda da gerçekleşebilir. Oluşan bel fıtığı doğrudan bel ağrısına ve dolaylı olarak da bacak ağrısına dönüşebilir.

Bel fıtığının operasyonel tedavisinin yanında ayrıca kişi kendi rahatını da sağlamalıdır. Özellikle yatak seçimi ve yatma biçimi bel fıtığı hastaları için oldukça büyük bir önem taşır.Uzmanlar, bel fıtığı olan hastaların ergonomik yataklarda basınca göre vücudun şeklini alan yataklardan olmasını önermekte. Bu şekilde kişi için en rahat yatak pozisyonu sağlanmış olur. Yatma pozisyonu açısından da yatarken dizlerin kırılarak aralarına yastık konulması en ideal yatış pozisyonu olarak belirtilmekte. Bu şekilde yatan hastaların ağrılarının hafiflediği gözlenmiştir. Hasta bu şekilde yatmaktan yorulursa aynı pozisyonda sağa ve sola dönebilir. Bu aşamada bacakların arasına yine minder koyulması önerilir.

bel-fitigi-yatis

Bel fıtığı hastaları uzun süreli istirahatlara ihtiyaç duyar. Bu sebeple yatak seçimi ve yatış biçimi tedavi için önem taşır. Rahatlığı bir üst seviyeye çıkarırken uyku kalitesini arttıran Luna yatakları sağlık açısından da olumlu sonuçlar yaratıyor. Özellikle bel rahatsızlığı yaşayanlar için ideal çözümler sunan Luna yatakları ile siz de kişisel rahatlığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.yatak-boyutu

Üstelik Luna yataklarını denemesi oldukça kolay. Hemen ertesi gün kargoya verilen yataklar 101 günlük ücretsiz deneme süresi de sunuyor. Bu süre içerisinde memnun kalmadığınız takdirde yatağınızı anında iade edebilirsiniz.

Luna yatakları ile siz de 1001 gece masallarına davetlisiniz.


[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.