Bebek Odası Dekorasyonu Tavsiyeleri

Bebekler, hayatımıza giren en tatlı üyeler olarak kabul ediliyor. Gelecekleri öğrenildiği ilk günden itibaren ise tatlı bir telaş başlıyor. Onların hayatlarını güzelleştirmek, mutlu olmalarını sağlamak için en ufak detayları bile düşünüyoruz. Özellikle anneler, doğum yaklaştıkça bu heyecanı daha fazla yaşıyor ve eksik bir şey kaldı mı diye tedirginlikler yaşıyorlar.

Bebekler için hazırlanması gereken en önemli şeylerden birisi ise bebek odaları. Bebek odası dekorasyonu önemli olduğu kadar da keyif verici oluyor. Her ne kadar nasıl eşyalar seçilmesi gerektiği üzerine baya düşünmek gerekiyor olsa da bunu hayatımızın en ufak ortağı için yapmak kesinlikle ayrılan zamana değiyor.

Ancak bebek odası dekorasyonunda ise dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar var. Hangi eşyaların seçileceği ve hangi temel eşyaların tercih edileceği oldukça önemli konular arasında yer alıyor. Bu içeriğimizde ise sizlere bebek odası dekorasyonunda kullanabileceğiniz bazı tavsiyeler vereceğiz. Böyle hayatınıza girecek en özel insan için en güzel odayı hazırlamak daha kolay bir hale gelebilir.

İlk olarak bebek odası dekorasyonunda kullanmanız gereken olmazsa olmaz ürün, beşik, alt değiştirme ünitesi ve şifonyer. Her ne kadar bebekler hızlı büyüyorlarsa da bu ürünler mutlaka bulunması gereken şeylerin arasında.

Bebek-Odası-Dekorasyonu

Bir diğer durum ise ebeveynlerin sıkça yaptığı olan renkli oyuncak tercihleri. Elbette her aile bebekleri için birbirinden renkli oyuncaklar alıp odasını süslemek ister bu oldukça doğal bir durum. Ancak bebekler ilk 6 ay renkleri ayırt edemez yalnızca karanlığı ve aydınlığı ayırt edebilirler. Bu yüzden alacağınız rengarenk oyuncakların pek bir anlamı olacak.Bebek odası dekorasyonu yapılırken seçilen perdelerde oldukça bebek gelişimi üzerine oldukça etkili. Yukarıda belirttiğimiz gibi bebekler yalnızca karanlığı ve aydınlığı ayırt edebiliyorlar. Bu yüzden bebeklerin biyolojik saatlerinin tam olarak oturması için koyu renk perde seçmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde bebekler yanlış etkilenebilirler. Bu nedenle bebek odasının da ışık gören bir yer olmasında fayda var. İyi güneş alan bir bebek odası, bebeğin gelişimine pozitif etkiler bırakabilir.

Üzerine saatlerce hatta günlerce düşünülen bir diğer konuysa bebek odasında kullanılacak renkler oluyor. Erkek bebekler için mavi, kız bebekler için ise pembe renk kullanılır mottosu tarihin tozlu sayfalarına karıştığı için bazı ebeveynler hangi renk seçmeleri konusunda sorun yaşayabiliyor. Bebek odası dekorasyonu fikirleri arasında ise durumun en iyi çözümü beyaz renkten geçiyor. Beyazın huzur verici tonları her iki bebek cinsiyeti için de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Bebek-Odası-Dekorasyonu-2[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.