1.5 Kişilik Yatak: Ne Çok Büyük Ne Çok Küçük Yatak

Eğer tek kişiyseniz ve normal tek kişilik yataklar size küçük geliyorsa çift kişilik yatağa yönelmek  yerine 1 buçuk kişilik yatak sizin için ideal olacaktır. Bu yazımızda daha büyük yatak arayanlar için 1 buçuk kişilik yataklar nerelerde kullanılır, 1 buçuk kişilik yatak ölçüleri nelerdir? sorularının cevabını arayacağız.

1.5 Kişilik Yatak Ölçüsü

1.5 kişilik yatak

1.5 kişilik yataklar aslında tek kişilik yatakların biraz daha geniş ve uzun halleridir. Ölçüleri çeşitli markalarda değişiklik gösterebilen 1.5 kişilik yatak, 120 x 200 ölçülerine sahiptir. Eğer tek kişilik yataklar küçük geliyorsa ve evinizde uygun alanınız varsa bir buçuk kişilik yatak satın alabilirsiniz.

Diğer bir buçuk kişilik yatak ölçüleri: 106cm x 203cm, 130cm×190cm, 100cm x 200cm


1.5 Kişilik Yatak Nerede Kullanılır?

Tek kişiyseniz ve tek kişilik yataklar küçük geliyorsa odanızın genişliğine göre bir buçuk kişilik yatağı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir buçuk kişilik yatak, büyüme çağında olan çocukların odalarında, yurt odalarında ve otellerin tek kişilik odalarında kullanılabilir.

[Total: 0 ]

Written by uykumvar.com

Uyku bilimi, uykusuzluk, uykunun yaşam içindeki yeri gibi birçok konuda bilgilendirici ve eğlendirici içerik sunan uyku blogu.